Tábor R + D - VODNÍCI Z VŘESOVIC, 2006

17. října 2006 v 21:59 | Majka |  tábor T.J. Vyškov - R+D
Tábor "RODIČŮ + DĚTÍ" pořádá T.J. Sokol Vyškov už 11 let. Účastní se ho děti od jednoho roku až do osmi let se svými rodiči. Všichni jsou členové oddílu R+D, kteří pravidelně během cvičebního roku navštěvují cvičení a akce, které oddíl pořádá. Zájemců bývá více, než je kapacita tábora a tak se na některé, bohužel, nedostane.
Všichni táborníci bydlí ve stanech s podsadou, které se přizpůsobí dětem utvořením postele - letiště - přes celý stan. Rodiny dostanou podle potřeby více stanů. Na celý táborový pobyt je připraven program. Účastníci jsou rozděleni do 3 oddílů a celé dny si společně - děti a dospělí - hrají a soutěží. Děti si osvojí různé dovednosti a znalosti, poznají přírodu, naučí se v ní chovat a zvládnou základy táboření. Večer po uložení dětí si užijí pohody a zábavy i rodiče - při nočních táborácích a posezeních s kytarou.
O program a vlastně zajištění celého tábora se starají manželé Iva a Staňa Kaláškovi - vedoucí oddílu R+D. Dlouhé roky s nimi jezdí někteří vedoucí (bez nich si nikdo tábor neumí představit): Staník - Fňukna, Honza - Kossa, Peťa, Radek - Šaman, Zdenál, Alena atd. Letos bylo "střídání stráží" - přijela téměř nová parta. Ta dřívější má již "přerostlé" děti.
V kuchyni už deset let vládne "naše sluníčko" - kuchařka Boženka. Vyvařuje denně několik chodů a tak díky jí se táborníci vrací domů s nějakým tím kilem navíc.
V letošním roce tábor proběhl od 29. července do 5. srpna. Zúčastnilo se 28 dětí, 24 dospělých a 8 vedoucích. Každý rok má tábor svůj ráz a letos to byli VODNÍCI. Byly utvořeny 3 oddíly: Čochtani, Puškvorci a Čvachtíci, které navzájem mezi sebou soutěžily, hrály hry a předháněly se v různých výrobcích. Uvádíme něco z táborového programu.
Tvořivost - výroba gelových svíček, malování a vypalování hrníčků (na dušičky), vytvoření oddílových vlajek.
Osvědčené a oblíbené hry: zvířata, kolky, golf, skalní malby + kvíz pro dospělé, hledání pokladu, orienťák, drobné hry.
Velkolepá byla úvodní vodnická scénka, kdy se z rybníka vynořil vřesovický hastrman (ke spolupráci byl přizván potápěč). Nesmíme zapomenout na stezku odvahy - "čarodějnici", za kterou si děti chodí pro perníček. Pro dospělé pak uspořádání už tradičního "silvestra".
Přikládáme pár fotek z táborového dění.
Táborníci, oddíly, nástupy ...


Rukodělné práce ...
Hry, soutěže, výlety, hledání pokladu ...
Přiletěla (letos připlula) čarodějnice - vodnice ...
Úvodní scénka - vřesovický vodník ...
Už tradiční silvestr ...
A naše sluníčko BOŽENKA ...
Loučení, loučení ... a nashledanou zase příští rok!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama