Listopad 2006

Oblastní slet Brno - 11.6.2006

27. listopadu 2006 v 22:09 | Majka |  slety
OBLASTNÍ SLET V BRNĚ - 11.6.2006
Rok 2006 byl pro sokoly významný a náročný. Připravoval se a uskutečnil se XIV. všesokolský slet. Hlavnímu vystoupení v Praze na stadionu Evžena Rošického předcházela cvičení v oblastech a na župách. Také cvičenci naší župy vystoupili na Oblastním sletu v Brně ve skladbách: Korálky, Počítadla, Sluníčka, Voda, Trampolínky, Léto, Ta naše písnička česká, Chlapáci II.
Jedeme do Brna ...

Pán prstenů - tábor T.J. Sokol Lhota, 2006

25. listopadu 2006 v 15:05 | Ilona a Majka |  tábor T.J. Lhota
A už jsou tu zase prázdniny!!! Doba volna, lenošení, sportu a táborů. Letos po deváté vyrazíme do krásné přírody na začátku Chřibů do tábořiště Sokol Vyškov na týdenní tábor. Každý rok máme jiné táborové téma. Letos je to PÁN PRSTENŮ. Ať už jsme byli Rytíři hranaté koule, Osadníci na divokém západě, Archeologové, Indiáni na válečné stezce, Vojenská mise, Mořeplavci, V pravěku nebo Řečtí bohové, všechny tábory mají něco společného. Děti se učí zálesáckým dovednostem (uzlování, širfrování, zakládání různých typů ohňů ap.). Soutěží se v plavání, ve hbitosti, v zálesáckých dovednostech, ve zpěvu, psaní a piplání. Vždy vyrazí na 24 hod. do přírody, přenocují pod širým nebem a uvaří si jedno teplé jídlo. A pochopitelně režim dne - budíček, rozcvička, snídaně, slavnostní nástup, učení dovedností, svačina, plnění odborností, oběd, polední klid, koupání, chystání dřeva na večerní oheň, svačina, táborová hra, večeře a večerní oheň s programem.
Je sobota 12.srpna a my vyrážíme od vlakového nádraží ve Vyškově do Středozemě. Náš příběh začíná kováním velkých prstenů moci. Tři dostali Elfové, nesmrtelní, nejmoudřejší a nejsličnější ze všech živých tvorů. Sedm dostali vládci trpaslíků, skvělí kováři ze síní pod horami. A devět prstenů dostali lidé, kteří ze všeho nejvíce touží po moci.V každém z prstenů byla svázána síla k ovládnutí každé rasy. Ale všichni byli podvedeni, byl vytvořen další prsten. V zemi Mordor, v ohni hory osudu vytvořil temný pán Sauron v tajnosti vládnoucí prsten, aby ovládl všechny ostatní. Do toho prstenu vložil svou krutost a touhu vládnout světu. Prsten musí být zničen a s ním zničeno všecho zlo. K tomu byli vybráni ti nejstatečnější, aby pomohli a udíleli cenné rady:
oddílu č.1 - rase LIDÍ velel Boromír (Petr Veigler), Elrond (Honza Caha) a Eówyn (Radka Tihelková)
oddílu č. 2 - rase ELFU pomáhal Gandalf (Honza Voženílek), Arwen (Barča Pažická) a Legolas (Milan Spisar)
oddíl č. 3 - rasu TRPASLÍKŮ vedl Gimli (Tom Boeing Večeře), Aragorn (Jirka Rapouch) a Galadriel (Bětka Cahová).
Stvořitel Středozemě Ilúwatar - Ilona Cahová (hl. vedoucí tábora), zdravotník Katka Veiglerová a šéf kuchyně Jana Pažická.
A hned první den bylo plno práce. Každá rasa si musela vyrobit oblečení, vlajku a koláž mapy svého území ... ... ...

P O Z V Á N K A na župní přebor v plavání

3. listopadu 2006 v 21:47 | Majka |  POZVÁNKY
P O Z V Á N K A NA ŽUPNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ
Termín: pátek 10. listopadu 2006
Místo: Aqua centum (krytý bazén) ve Vyškově
Čas: 16.20 - 16.45 hod. - prezence, 17.00 hod. - zahájení závodu
Kategorie:
I. kategorie - předškolní děti do 6 let
II. kategorie - mladší žactvo 7 - 10 let
III. kategorie - starší žactvo 11 - 15 let
IV. kategorie - dorost 16 - 18 let
V. kategorie - muži, ženy 18 - 55 let
VI. kategorie - senioři, seniorky nad 55 let
Oblast dovednosti: každý závodník poplave vzdálenost dle kategorie (od 25 m - 100 m), mimo nejmladších sokolíků, kteří s rodiči budou provádět různé soutěže a vodní hry.
S sebou: plavky, ručník, čepice na plavání
Na viděnou se těší župní náčelníci.
Pár fotek z loňských závodů.