Červen 2007

SOKOL LHOTA - dětské odpoledne, 2007

29. června 2007 v 20:52 | Majka |  akce T. J. Sokol Lhota
Tělocvičná jednota Sokol Lhota uspořádala ve spolupráci s oddílem R+D Sokola Vyškov v sobotu 23.června dětské odpoledne. Zúčastnily se ho děti předškolního věku - hledaly pirátský poklad, na hřišti si společně s rodiči a pořadateli zadováděly a nakonec si pochutnaly na opečených špekáčkách. Pokud budete chtít podrobnější informace o akci a vidět víc fotek, navštivte stránky na této adrese: http://majben. blog. cz.

100 LET SOKOLA RAČICE, 2007

28. června 2007 v 16:59 | Majka |  sokolská výročí - oslavy
V sobotu 16. června 2007 oslavovala tělocvičná jednota Sokol Račice 100 let od svého založení. Sraz všech účastníků byl u sokolovny. Slavnostní akce byla zahájena vzpomínkou na slavného račického rodáka, olympijského vítěze Aloise Hudce. Po položení věnce se průvod účastníků a cvičenců odebral na hřiště, kde cvičenci předvedli ukázky sletových skladeb. Svým vystoupením zapůsobila na diváky skupina historického šermu Armet a mažoretky z Ivanovic na Hané.

T.J. Sokol RAČICE

14. června 2007 v 10:54 | Majka |  sokolská výročí - oslavy
Račický Sokol oslavil v měsíci únoru 100 let od svého založení.
Toto výročí si sokolové připomněli na slavnostní valné hromadě, na které byla představena a pokřtěna knížka "100 LET SOKOLA RAČICE", jejíž autorkou je PHDr. Dagmar Stryjová. Také zde byli oceněni dlouholetí aktivní členové Sokola plaketou OÚ Račice - Pístovice a čestným uznáním župy Dr. Bukovského: ses. Ilona Cahová, br. Jaromír Němec, Jan Formánek, Vladimír Jurůjst. a Josef Jurůj, kterému bylo popřáno dlouhého zdraví k životnímu jubileu - 80 roků.
Pamětní medailí OÚ Račice - Pístovice byli oceněni členové výboru a cvičitelé: ses. Alžběta Němcová, Dana Bezděková, Simona Rumpíková, Bohunka Kadrnožková, br. Radek Spisar, Jan Kala, Petr Formánek, Václav Švestka, Pavel Štrejt a Vladimír Jurůj ml.
Valnou hromadu zakončila prohlídka výstavky fotografií "100 leté HISTORIE RAČICKÉHO SOKOLA", která se všem líbila. To potvrzuje hojný počet návštěvníků.
Další bohaté oslavy tohoto výročí čekají příznivce Sokola a širokou veřejnost v sobotu 16.června 2007.