PODZIMNÍ POCHOD 20.10.2007

21. října 2007 v 19:52 | Majka |  župní pochody
Jak už bývá v naší župě zvykem, sešli se zájemci o pěkný podzimní výšlap v sobotu 21. října 2007 v 8.35 hod. u vlakového nádraží ve Vyškově. Protože počasí nebylo právě příjemné, přišli opravdu jen ti "skalní", kteří ví, že nejsou z cukru a že se tedy nerozpustí. Znovu se ukázalo, že sv. Petr fandí sokolíkům - přijeli jsme za Račice, sluníčko začalo prokukovat mraky a když jsme dorazili do Křtin, byla modrá obloha. Úplně bez mráčků nezůstala, ale nepršelo !!! (rozpršelo se, až jsme nastoupili do autobusu na zpáteční cestu).
Ve Křtinách jsme si prohlédli krásný kostel a rozešli se. Zájemci o delší 15 km trasu - Křtiny - Babice - Alexandrova rozhledna - U sedmi dubů - Adamov - Býčí skála - vystoupili kousek za Křtinami a pustili se do "polykání" km. Zbytek účastníků, který měl zájem o kratší (9 km) trasu - Babice - Alexandrova rozhledna - U sedmi dubů - Býčí skála - se svezl až do Babic nad Svitavou a za kostelem se vydal po zelené značce do krásně zbarvených listnatých lesů.
Všichni jsme se sešli v dobré náladě a uspokojeni krásnou procházkou u Býčí skály. Rozdělali jsme si oheň a opekli špekáčky. Měli jsme štěstí, že do jeskyní Býčí skály šla zrovna skupina jeskyňářů. Jejich šéf nám dovolil prohlédnout si velkou vstupní jeskyni a pověděl nám spoustu zajímavostí o objevení jeskyně, o archeologickém nalezišti paleolitického člověka a o tzv. halštatském pohřbu odkrytého J. Wanklem v roce 1872. Dověděli jsme se, že každý rok v květnu - kolem pouti ve Křtinách - bývají jeskyně přístupné veřejnosti. Takže pokud bude někdo z Vás mít zájem, přesné datum a podrobnosti se dovíte na web. adrese: www.byciskala.cz
A nyní pár fotek . Některé jsou společné, většina je z kratší trasy. Z 15 km trasy budou doplněny během tohoto týdne.


Fotky pořízené z autobusu - příroda byla překrásná, letošní první sníh, barevné listy stromů pocukrované sněhem a ovečky.
Křtiny ...
Účastníci 15 km trasy se vydávají na cestu ...
A už se chystají zájemci o kratší trasu ...
Fotky z 15 km trasy ...
NAZDAR ! A na viděnou při jarním pochodu !!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama