Srpen 2010

Rekord - Hanácká beseda, T. J. Vyškov 2010

12. srpna 2010 v 11:28 | Radka |  akce - T. J. Sokol Vyškov
Rok utekl jako voda, byl páteční podvečer 7. května 2010 a  milovníci folklóru se sešli na náměstí ve Vyškově, aby se pokusili překonat jeden z rekordů zapsaných v České knize rekordů.
Hodiny na vyškovské radnici odbily 18 hodin, sluníčko vykouklo z mraků a ze dveří radnice začali vycházet Hanačky a Hanáci ze všech koutů naší krásné Hané společně s dalšími tanečníky v krojích, kteří se naučili tančit Hanáckou besedu.
Bude nás více než v roce 2009? To bylo otázka, kterou si kladl každý divák a hlavně každý tanečník. Zazněly první tóny, celé náměstí rozkvetlo jako louka plná barevných květů lidových krojů. Mezi tanečníky nemohli chybět členové oddílu všestrannosti T. J. Sokol Vyškov. S úsměvem na tváři zatancovali a zazpívali společně s ostatními účastníky všechny tance Hanácké besedy a netrpělivě čekali na slova komisaře Agentury Dobrý den z Pelhřimova.
Chvilka napětí a pak zazněla slova - tancovalo 276 lidí oblečených v kroji, český rekord v nejvíce lidí tančících Hanáckou besedu byl překonán.
Hurá, máme rekord! Nikomu se v tu chvíli nechtělo domů, byl krásný večer a všichni společně slavili nový rekord jak jinak, než zpěvem a tancem dalších hanáckých tanců.
1
187
198
219